Haber

Şehit öğretmen Aybüke Yalçın’ın adı Iğdır’da inşa edilen kız öğrenci yurdunda yaşatılacak.

Batman’ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017’de PKK’lı teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit olan 22 yaşındaki öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın adı, inşa edilen 2.400 kişi kapasiteli kız öğrenci yurduna verildi. Iğdır’da.

gençlik ve SporIğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Yerleşkesi’nde Bakanlık Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan yurt büyük ölçüde tamamlandı.

Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın adını taşıyan 2 bin 400 kişi kapasiteli yurt, 2 Ekim’de açılacak.

Iğdır Valisi Ercan Turan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım İşletmeleri Genel Müdürü Prof. Dr. Süleyman Şahin ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Yusuf Çebi yurtla birlikte sporTesisleri gezerek incelemelerde bulundu.

Vali Turan burada yaptığı konuşmada, 2 bin 400 kişilik kız öğrenci yurdunun hizmete açılması için inanılmaz bir çaba sarf ettiklerini söyledi.

Yurdu 2 Ekim’de öğrencilerin hizmetine açacaklarını belirten Turan, “Genel olarak yurdun inşaat aşamasında öngörülemeyen sebeplerden dolayı gecikmeler oldu ama çok şükür toparlanma çok hızlı oldu. Bugün yurdun inşaatında gecikmeler oldu. Genel müdürümüzle birlikte ziyaret ettik, yaklaşık 10 günlük bir çalışma bunlar, “İyileştiği zaman çocuklarımızı burada en güzel şekilde ağırlayacağız.” dedi.

gulnarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu