Haber

Mersin’de Paylaşımlı Bisiklet Yolu Uygulaması Başlıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, bisikletçilerin trafiğe inançla seyahat etmesini amaçlayan ‘Ortak Bisiklet Yolu’ uygulaması için çalışmalara başladı. Ulaştırma Daire Başkanlığına bağlı grupların yürüttüğü çalışma ile; Araç sürücülerinin bisikletlilere dikkat etmesi ve saygı duyması, bisikletçilerin araçlarla birebir güzergahlarda sadakatle seyahat edebilmesi amaçlanıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, bisiklet kullanıcılarının trafikte güvenle seyahat edebilmeleri ve caddeyi araç sürücüleri ile sadakat içerisinde paylaşabilmeleri için ‘Ortak Bisiklet Yolu’ uygulamasını hayata geçiriyor. Çalışmalar kapsamında sokaklara ‘Ortak Bisiklet Yolu’ yazan görseller çizilirken, kaldırımlara ‘Zorunlu Bisiklet Yolu’ ve ‘Şeridi Paylaş’ yazılı levhalar yerleştirildi. Tarsus’ta Gazipaşa Bulvarı’nda başlayan çalışmalar, program kapsamında diğer ilçelerde de sürdürülecek.

Uygulama kapsamında Tarsus’ta Atatürk, Fatih Sultan Mehmet ve Kasım Ekenler Bulvarı olmak üzere toplam 17 kilometrelik güzergah üzerinde görseller çizilecek ve tabelalar konulacak. Şeritlerde toplam 360 adet ‘Ortak Bisiklet Yolu’ levhası, 180 adet ‘Zorunlu Bisiklet Yolu’ levhası, 360 adet ‘Ortak Bisiklet Yolu’ görseli uygulanacaktır. Tarsus’taki çalışmaların tamamlanmasının ardından diğer ilçelerde de çalışmalara başlanacak.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğü’nde saha sorumlusu olarak görev yapan Soner Özer, “Proje ile bisikletçilerimizi trafikte bilinçlendirmeyi ve güvenli yolculuk yapmalarını hedefliyoruz. bisikletçiler daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde yolculuk edecekler” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu