Yaşam

İzmir Uluslararası Akdeniz Sinemaları Buluşması yarın başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Institut français, Mimarlar Odası İzmir Şubesi ve Kültürlerarası Sanat Derneği işbirliğiyle düzenlediği İzmir Uluslararası Akdeniz Sinemaları Buluşması üçüncü yılını kutluyor. Yönetmenliğini Vecdi Sayar’ın üstlendiği festivalde gösterimlere İzmir Sanat, İzmir Fransız Kültür Merkezi, İzmir Mimarlık Merkezi ve Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi ev sahipliği yapıyor.

Toplantı kapsamında Henri Langlois İzmir Onur Ödülü yönetmen Costa-Gavras’a verilecek. Gavras festivale Ölümsüz (Z, 1969), Sıkıyönetim (État de siège, 1972), Batıdaki Cennet (Eden à l’Ouest, 2009) ve Odadaki Yetişkinler (2019) filmleriyle katılacak.

Festival kapsamında Fransız Sinematek’in kurucusu Henri Langlois anısına 13 Kasım’da İzmir Sanat’ta ‘Henri Langlois ve Sinema Hafızası Sempozyumu’ düzenlenecek.

3. İzmir Uluslararası Akdeniz Sinemaları Buluşma Standı 7-30 Kasım tarihleri ​​arasında İzmir Sanat’ta ziyaret edilebilir. Fransız Sinematek kurucusu Henri Langlois, Fransız Sinematek Direktörü Costa-Gavras ve Türk Sinematek Kurucu Direktörü Onat Kutlar’ın yer aldığı kolajların yanı sıra festivalde gösterilecek sinemaların posterleri de yer alacak. (KÜLTÜR VE SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu