Haber

Çeşme’de Orman Yangınında 40 Hektar Alan Zarar Gördü

İZMİR’in Çeşme ilçesinde bozuk ormanlık alanda çıkan ve 6.5 saatte söndürülen yangınla ilgili gözaltına alınan ve akli dengesinin yerinde olmadığı belirtilen K.Ç.’nin vatandaşlar tarafından çekilen cep telefonu görüntüleri ortaya çıktı. Yangında yaklaşık 40 hektar arazinin zarar gördüğü bildirildi.

Çeşme’nin Ulusoy Limanı yakınlarındaki Karadağ’da bozulan ormanlık alanda dün saat 23.30 sıralarında yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen alevler gökyüzünü aydınlattı. Haber verilmesi üzerine bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 17 adet sprinkler, 4 adet su temini, 3 adet dozer ve 5 adet yer ekipmanı sevk edildi. Yangın nedeniyle İzmir Valiliği Bornova Çocuk Destek Merkezi Müdürlüğü Çeşme Çocuk Gençlik Eğitim ve Dinlendirme Kampındaki öğrenciler tedbir amaçlı otobüslerle tahliye edildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ve İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı sosyal olay müdahale araçları (TOMA) da bölgeye sevk edilerek, söndürme çalışmalarına takviye yapıldı. İlçede oturanlar ve tatilciler, söndürme çalışmalarını tereddütle izlemek için sokaklara çıktı. Günün ilk ışıklarına kadar süren çalışma, itfaiye helikopterlerinin de katılımıyla olumlu sonuç verdi. Alevler kontrol altına alınarak 6,5 saat sonra söndürüldü. Yangında ilk belirlemelere göre yaklaşık 40 hektar bozuk ormanlık alanın zarar gördüğü bildirildi.

Yangının kesin çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışmalar sürdürülürken polis, dengesinin yerinde olmadığı şüphesiyle K.Ç.’yi gözaltına aldı. K.Ç. vatandaşlar tarafından cep telefonuyla yangın alanında görüldü. Şüpheli K.Ç.’nin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu